Hem / Om oss / Kontakt / Kommittéer, råd och nämnder

Kommittéer, råd och nämnder

UNGDOMSKOMMITTÉN

Ebba Hultgren, ordförande
This is a mailto link
Lisa Modh Lopakka
This is a mailto link
Sanfan Kulsuwan
This is a mailto link
Evelina Ahlgren
This is a mailto link
Wilma Jönsson
This is a mailto link
Rebecka Johansson
This is a mailto link

 

GRUPPTRÄNINGSKOMMITTÉN

Sandra Örmander, ordförande
This is a mailto link
Anna Lindgren
This is a mailto link
Ramya Kumar
This is a mailto link

 

UPPVISNINGSKOMMITTÉN

Eija Österberg, ordförande
This is a mailto link
Maria Ståhl
This is a mailto link
Anne-Lee Holm
This is a mailto link
Patrik Erlandsson
This is a mailto link

 

BARNKOMMITTÉN

Camilla Carlén, ordförande
This is a mailto link
Cecilia Thulin
This is a mailto link
Mats Nydesjö
This is a mailto link
Fredrik Nilsson
This is a mailto link
Margareta Bäckström Lindgren
This is a mailto link
Ida Larsson
This is a mailto link

 

ALLA KAN GYMPAKOMMITTÉN

Birgitta Green, ordförande
This is a mailto link
Hannah Kosby Lind
This is a mailto link
Sofie Gustafsson
This is a mailto link
Gisela Teltscher
This is a mailto link
Jenny Steen
This is a mailto link
Lotta Nilsson
This is a mailto link
Marie Svensson
This is a mailto link

 

TÄVLINGSKOMMITTÉN FÖR KVINNLIG ARTISTISK GYMNASTIK

Harpa Oskarsdottir, ordförande
This is a mailto link
My Lindskog-Andersson
This is a mailto link
Thomas Åkerdahl
This is a mailto link
Sara Rumbutis
This is a mailto link

 

TÄVLINGSKOMMITTÉN FÖR MANLIG ARTISTISK GYMNASTIK

Michael Hedlund, ordförande
Anna Rosenholmer
Jens Hummel
Roland Himberg
This is a mailto link
Peter Gustafsson
This is a mailto link
Lars Stenberg
This is a mailto link
Hektor Klingberg
This is a mailto link

 

TRUPPTÄVLINGSKOMMITTÉN

Sofia Svegander
This is a mailto link
Marit Englund
This is a mailto link
Emil Deckner
This is a mailto link
Felix Bogren-Lindahl
This is a mailto link
Lotta Nilsson
This is a mailto link
Per Sjöstrand, adjungerad. Främst internationella frågor
This is a mailto link

 

TÄVLINGSKOMMITTÉN FÖR RYTMISK GYMNASTIK

Ida Rodriguez, sammankallande
This is a mailto link
Irene Wennman
This is a mailto link
Malin Hed
This is a mailto link
Jenny Engdahl, landslag (adjungerad till RTK)
This is a mailto link
Maria Lönn
This is a mailto link

 

TRAMPOLINTÄVLINGSKOMMITÉN

Helen Holgersson, ordförande samt nationella reglementen
This is a mailto link
Marcus Oledal, domarfrågor
This is a mailto link
Anna Redman, nationella tävlingar
This is a mailto link
Anders Bohlinder, utbildningsfrågor
This is a mailto link
Paula Nordöen, regionala tävlingar
This is a mailto link
Gustav Tingelöf, aktivas representant
This is a mailto link
Jenny Söderlund, landslagstränare, adjungerad i kommittén

 

NATIONELL SAMORDNARE FÖR AEROBIC GYMNASTICS

Marie Andersson

 

PARKOUR/TRICKINGKOMMITTÉN

Erik Isberg, ordförande
This is a mailto link
Ahmed Al-Breihi
This is a mailto link
Jack Lundqvist
This is a mailto link
Nivin Shaker
This is a mailto link
Per Munke Cross
This is a mailto link
Philip Benjaminsson
This is a mailto link

 

TÄVLINGSKOMMITTÉN FÖR HOPPREP

Kajsa Murmark, ordförande
This is a mailto link
Ann Nordin
This is a mailto link
Svante Bengtson
This is a mailto link
Jenny Holmqvist
This is a mailto link
Liv Murmark
This is a mailto link
Emma Lagerbrink
This is a mailto link
Julia Carlsson
This is a mailto link

 

Råd och nämnder

INTERNATIONELLA RÅDET

Malin Eggertz-Forsmark, ordförande
Margaret Sikkens Ahlquist
This is a mailto link
Per Sjöstrand
Maria Ståhl

 

GYMNASTIKOMBUDSMANNEN

Maria Persson, gymnastikombudsman

 

JURIDISKA NÄMNDEN

Thore Brolin, ordförande
Ragnar Palmkvist
Marit Englund
Petra Götell
Jenny Magnusson