Hoppa till sidans innehåll

Resultat


Resultat 2021

Nivå 8, 10 +
Tumbling + Trampett
1:a Wifolka GF T7
2:a Wolfola GF T9
3:a Wifolka GF T8
Fristående
1:a Norrköpings GF Trupp silver
2:a Wifolka GF T7
3:a Wifolka GF T8

Nivå 7, 10+ pool 1
Tumbling + Trampett
1:a - Dackegymnasterna lag sol
2:a - Hudiksvalls GF Trupp 7
3:a - Surahammars GF lag röd
Fristående
1:a - GF Örebro Trupp Blå 3 lag gul
2:a - Wifolka GF Lag T5
3:a - Gefle GF Trupp 7A

Nivå 7, 10+, pool 2
Tumbling + Trampett
1:a - Surahammars GF lag svart
2:a - Dackegymnasterna lag stjärna
3:a - Norrköpings GF trupp Silver
Fristående
1:a - GF Örebro Trupp blå 3 lag lila
2:a - GF Nikegymnasterna lag T1
3:a - GF Örebro Trupp blå 3 lag grön

Nivå 6 - Pool 1
Tumbling + Trampett
1:a - Motala GF
2:a - Linghems SK trupp svart
2:a - GF Nikegymnasterna UT2
Fristående
1:a - GF Nikegymnasterna UT2
2:a - GF Örebro Trupp blå 7
3:a - Bofors GF Violer

Nivå 6 - Pool 2
Tumbling + Trampett
1:a - Ljungsbro GF
2:a - Wifolka GF T4
3:a - GF Örebro Trupp blå 1 lag turkos
3:a - Norrköpings GF Trupp Vit
Fristående
1:a - Wifolka GF T4 lag silver
2:a - Norrköpings GF lag silver
2:a - GF Örebro Trupp blå 3 lag Blå

Nivå 5 
Tumbling + Trampett
1:a - GF Uppsalaflickorna Pojktruppen Y
2:a - Huskvarna GF
3:a - Kristinehamns GS Riks 5
Fristående
1:a - Ljungsbro GF
2:a - Wifolka GF Lag T3
3:a - GF Örebro Röd 5 lag turkos
3:a - Huskvarna GF

Nivå 4
Tumbling + Trampett
1:a - Huskvarna GF
2:a - GF Katrineholm lag 07-08
3:a - Wifolka GF
Fristående
1:a - GF Katrineholm lag 07-08
2:a - GT Vikingarna
3:a - GF Örebro Trupp röd 4

Nivå 3
Tumbling + Trampett
1:a - GF Katrineholm lag 04-06
2:a - Hudiksvalls GF
2:a - Norrköpings GF
Fristående
1:a - Norrköpings GF
2:a - GF Katrineholm lag 04-06
3:a - Huskvarna GF


 

 

 

2019

Mellansvenska Mästerskapen ht Eskilstuna
Nivå 4
Nivå 5

Mellantruppen ht Norrköping

Nivå 7 Gul pool 1
Nivå 7 Gul pool 2
Nivå 7 Blå
Nivå 6

Mellantruppen vt Kristinehamn

Nivå 7

Resultat 2018

Mellansvenska Mästerskapen den 27-28 oktober i Örebro

Nivå 3
Nivå 4
Nivå 5
Nivå 6 del 1 del 2
Nivå 6 herr

Mellansvenska Mästerskapen den 19-20 maj i Eskilstuna

Nivå 6-3

Mellantruppen den 15 april i Karlskoga
Klass Yngre
Klass Öppen

Resultat 2017

Mälartruppen den 9 april i Motala
Klass B
Klass C

Mellantruppen den 23 april i Karlskoga
Klass MT förenklad
Klass MT

Truppträffen Väst den 9 maj i Kristinehamn
Resultat

Truppträffen Öst den 12 maj i Strängnäs
Resultat

Mellansvenska Mästerskapen den 27-28 maj i Örebro
Resultat online

2016

 

Mälartruppen 10 april Motala
Resultat klass B
Resultat klass C 

 

Truppträffen Väst 17 april Kristinehamn
Länken till resultaten

 

Mellansvenska Mästerskapen 23-24 april Hammarö
Klass A
Klass B1
Klass B2 + B2 killar
Klass C1
Klass C2
Klass D

 

Truppträffen Öst 18 maj Eskilstuna
Resultat

 

Mellansvenska Cupen 29-30 oktober i Örebro
Resultat Online

 

Mellantruppen den 12 november i Kristinehamn
Resultat 

 

Uppdaterad: 17 APR 2018 09:13 Skribent: Alexandra Nyström
E-post: Adressen Gömd

Postadress:
Gymnastikförbundet Mellansvenska
Karlsgatan 28
703 41 Örebro

Kontakt:
Tel: 019175565
Fax: 019102070
E-post: mellansvenska@gymnas...

GYMNASTIKSHOPPEN

Webbshop

PARTNERS

 Pensum logotyp Vera Sport logotyp Svedea logotypunisport logo Svenska Spel Craft NeH Folkspel logotyp Scandic

FOLKHÖGSKOLAN LILLSVED

Lillsved