Hem / Verksamheter / Rytmisk gymnastik / Tillstånd / Godkända tillstånd

Godkända tillstånd

2021

2021-11-06 - RG Friends Masters 2021
Sökande förening: Landskrona Kvinnliga GF
Tävlande gymnaster: Matilda Westin, Emma Jönsson
Tränare: Erika Gustafsson

2021-11-06 - RG Friends Masters 2021
Sökande förening: Nevis RGK
Tävlande gymnaster: Kazandra Wallenberg, Sofia Bonde, Ida Von Knorring, Tyra Rodriguez Magdalena, Leonora Olsson
Tränare: Johanna Bonow

2021-11-06 - RG Friends Masters 2021
Sökande förening: Jönköping GF
Tävlande gymnaster: Tyra Wållgren, Simona Trajkovski
Tränare: Ellen Dittberner

2021-11-06 - RG Friends Masters 2021
Sökande förening: Halmstad RG
Tävlnade gymnaster: Linn Anderud, Ella Von Haartman
Tränare: Ellen Svensson

2021-10-22 - Amsterdam Masters
Sökande förening: Jönköpings Gymnastikförening
Tävlande gymnaster: Nellie Skiöld, Emma Bjerklin,
Tränare: Ellen Dittberner

2021-10-13 Marbella Cup/Grand Prix
Sökande förening: GF Uppsalaflickorna
Tävlande gymnaster: Alva Svennbeck, Emma Göransson, Elina Sheremey & Josefine Engstrand 
Tränare: Katarina J Söderberg
Domare: Eliska Cupr

2020

2020-11-07 RG Friends Masters 2020
Sökande förening: C4-Gymnasterna
Tävlande gymnaster: Malin Harrysson
Tränare: Sarah Magnusson

2020-11-07 RG Friends Masters 2020
Sökande förening: Jönköpings Gymnastikförening
Tävlande gymnaster:Fidelie Udden, Ella Widheimer, Nellie Skiöld, Emma Bjerklin, Tyra Wållgren
Tränare: Ellen Dittberner

2020-11-07 RG Friends Masters 2020
Sökande förening: Nevis RGK
Tävlande gymnaster: Kazandra Wallenberg, Melanie Christov, Tuva Dustler, Tyra Rodriguez, Ida von Knorrig, Leonora Olsson, Daria Rezova
Tränare: Johanna Bonow  

2020-07-11 X Open internationel Rhytmic Gymnastics Championship London Cup 2020
Sökande förening: Örnsköldsvik gymnastikförening
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson & Alma Wikström
Tränare: Jennifer Pettersson

2020-05-16 Baltic Hoop
Sökande förening: Örnsköldsvik gymnastikförening
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson & Alma Wikström
Tränare: Jennifer Pettersson 

2020-03-27 MTM Narodni Dom Ljubljana 
Sökande förening: Stråssa GF/Nevis GF/RG Stockholm
Tävlande gymnaster: Winny He, Alma Wernborg, Viktoria Christov, Katarina Constantinidou
Tränare: Aksana Lodhi & Olga Apartseva
Domare: Aksana Lodhi

2020-03-27 Friendship Cup
Sökande förening: Uppsalaflickorna & Södersälje GoSF
Tävlande gymnaster: Emma Göransson, Maja Isaksson, Olivia Teixeira, Ida Önnegren, Elina Sheremey, Josefine Engstrand, Linnea Magdeburg, Anna Eklund, Agnes Hagberg, Tindra Laukkanen, Leia Plahn
Tränare: Malin Hed

2020-03-17 Aprodithe Cup
Sökande förening: GF Uppsalaflickorna
Tävlande gymnaster: Alva Svennbeck, Emma Göransson  Ida Önnegren & Maja Isaksson 
Tränare: Katarina J Söderberg
Medföljande Birgitta Jönsson 

2020-03-13 Grand Prix Marbella,Spanien
Sökande förening: Örnsköldsvik gymnastikförening
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson
Tränare: Jennifer Pettersson
Domare: Ida Rodriguez

2020-02-29 Pure Super Cup
Sökande förening: Stråssa GF
Tävlande gymnaster: Winny He,Maja Svensson,Moa Paulos, Alma Wernborg, Viktoria Christov, Tiara Nziza
Tränare: Polina Golikova, Aksana Lodhi 

2020-02-28 Sosnowiec Winter Cup
Sökande förening: Jönköpings Gymnastikförening
Tävlande gymnaster: Emma Bjerklin, Bianca Björkman, Nellie Skiöld, Ella Widheimer, Fidelie Uddén
Tränare: Ellen Dittberner

2020-02-28 Miss Valentine, Estland
Sökande förening: GF Uppsalaflickorna
Tävlande gymnaster: Alva Svennbeck, Emma Göransson & Tindra Laukkanen
Tränare: Katarina J Söderberg 

2020-02-28 Miss Valentine, Estland
Sökande förening: Nevis RGK
Tävlande gymnaster: Hedvig Elg Appelros & Melanie Christov
Tränare: Nicoline Simone Sachmann

2020-02-07 Moscow International R-G Tournament & GP
Sökand förening: Örnsköldsvik gymnastikförening
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson & Alma Wikström
Tränare: Jennifer Pettersson 

 


 

2019

2019-12-07 Baltic Stars 2019
Sökande förening: Stråssa GF/Nevis GF
Tävlande gymnaster: Winny He, Alma Wernborg, Viktoria Christov, Tiara Nziza, Sofia Bergquist
Tränare: Aksana Lodhi
Domare: Aksana Lodhi

2019-11-22 Christmas Nitra Slovakien
Sökande förening: Örnsköldsviks Gymnastikklubb
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson och Alma Wikström
Tränare: Jennifer Pettersson

2019-11-11 Dalia Kutkaite cup 2019
Sökande förening: Nevis RGK
Tävlande gymnaster: Kazandra Wallenberg Nordberg, Melaine Christov, Aglaya Preobrazhenskaya, Hedvig Elg Appelros
Tränare: Evelina Ahlgren

2019-11-03 RG Friends Masters 2019
Sökande förening: Nevis RGK
Tävlande gymnaster: Kazandra Wallenberg, Ida Von Knorring, Tuva Dustler, Tyra Rodriguez, Aglaya Preobrazhenskaya, Leonora Olsson & Daria Rezova
Tränare: Evelina Ahlgren
Domare: Ida Rodriguez

2019-11-03 RG Friends Masters 2019
Sökande förening: c4-Gymnasterna Kristianstad
Tävlande gymnaster: Malin Harrysson
Tränare: Sarah Magnusson
Domare: Ida Rodriguez

2019-11-02 RG Friends Masters 2019
Sökande förening: Jönköpings Gymnastikförening
Tävlande gymnaster: Emma Bjerklin, Bianca Björkman, Nellie Skiöld, Ella Widheimer & Fidelie Uddén
Tränare: Ellen Dittberner

2019-11-02 RG Friends Masters 2019
Sökande förening: Halmstad RG
Tävlande gymnaster: Tilda Jönsson, Gabriella Jansson & Saga Widing
Tränare: Therese Skoglösa
Domare: Ellen Svensson

2019-09-05
Sökande förening:Uppsalaflickorna
Tillstånd att bjuda in utländsk tränare Berfin för träning och VM-uppladdning.

2019-08-05
Sökande förening:Uppsalaflickorna
Tillstånd för Maja Isaksson och Emma Göransson att delta på läger i Turkiet

2019-07
Tillstånd för Landskrona Kvinnliga GF att bjuda in en gästtränare från Bulgarien för träning och komposition av nya tävlingsprogram 15-25 juli.

2019-06-01 Årlig tävling Sverige-Danmark 
Sökande föreningar: Landskrona KvGF, C4 gymnasterna, Nevis RGK
Tillstånd att delta med gymnaster och att arrangera internationellt utbyte med Danmark 

2019-06-21 Träningläger i Vitryssland
Sökande förening: Stråssa GF
Tävlande gymnaster: Wilma Skanse, Moa Paulos, Maja Svensson, Alma Wernborg, Sofia Bergquist, Winny He, Polina Golikova
Tränare: Emma Persson, Aksana Lodhi

2019-05-19 Spring Cup 2019 Litauen
Sökande förening: GF Energo
Gymnaster: Kamelia Nenova, Nova Nyqvist, Klara Canrbäck Hellström 
Domare: Åsa Nyqvist
Tränare: Johanna Pennbrant

2019-05-11 Star 2019 Lettland
Sökande förening: Stråssa GF
Tävlande gymnaster: Wilma Skanse, Maja Svensson, Alma Wernborg, Sofia Bergquist, Polina Golikova, Tiara Nziza, Viktoria Christov (Lindeskolan/Nevis RG)
Tränare: Linda Bergquist
Domare: Emma Persson

2019-05
Tillstånd för Örnsköldsviks GK att bjuda in utländsk tränare/koreograf Ekaterina Malygina under några dagar i maj månad.

2019-05-08 Rhythmic Art Initational 2019 Miami Flordia
Sökande förening: Örnsköldsviks GK
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson, Alma Wikström
Tränare: Jennifer Pettersson

2019-04-20 Ritam Cup
Sökande förening: Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Astrid Kristensson Nilsson, Tuva Henckel, Meja Engdahl Petersson
Tränare: Jenny Engdahl

2019-04-10 WC Sofia
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson, Alva Svennbeck
Tränare: Jennifer Pettersson, Katarina Jönsson Söderberg
Domare: Eliska Cupr

2019-04-04 Irina Cup
Sökande förening: Stråssa GF & Uppsalaflickorna
Tävlande gymnaster: Moa Paulos, Wilma Skanse, Alma Wernborg, Polina Golikova, Maja Svenssson, Ida Önnegren, Angelina Ekström, Alva Svennbeck
Domare: Elisabeth Cupr (FIG), Emma Persson (non-FIG)
Tränare: Katarina Jönsson Söderberg

2019-03-30 Friendship Cup 2019 i Holland
Sökande förening: GF Uppsalaflickorna och Södertälje SGF
Tävlande gymnaster Uppsala: Evelina Gommel, Marlen Vaidla, Emma Göransson, Olivia Teixeira, Elina Sheremey, Ida Önnegren, Angelina Ekström
Tävlande gymmaster Södertälje: Anna Eklund, Agnes Hagberg, Tindra Laukkanen, Victoria Eliasson
Tränare: Katarina Jönsson Söderberg, Malin Hed, Lille Gommel

2019-03-30 Baltic Hoop
Sökande förening: Örnsköldsviks GK
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson, Alma Wikström
Domare: Katja Samsonova 
Tränare: Jennifer Pettersson

2019-03-30 MTM Ljubliana, Slovenien
Sökande förening: Nevis RG
Tävlande gymnaster: Melaine Christov, Algaya Preobrazhenskaya, Hedvig Elg Appelros 
Domare: Ida Rodriguez
Tränare: Johanna Bonow

2019-03-15 Faliro Aphrodite Cup, Grekland
Sökande förening: Stråssa GF & Örnsköldsviks GK
Tävlande gymnaster: Viktoria Christov, Alma Wernborg, Moa Paulos, Wilma Skanse, Cassandra Pettersson, Alma Wikström
Domare: Aksana Lodhi 
Tränare: Jennifer Pettersson

2019-03-13 Deriugina Cup Budapest
Sökande förening: Uppsalaflickorna & Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Alva Svennbeck, Meja Engdahl Petersson
Domare:Elisabeth Cupr 
Tränare: Katarina Jönsson Söderberg

2019-03-01 Miss Valentine, Estland
Sökande förening: Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Meja Engdahl Petersson, Landskrona juniortrupp
Tränare: Emma Sandell

2019-02-01 Carramba Cup Polen
Sökande förening: Stråssa GF
Tävlande gymnaster: Wilma Skanse, Moa Paulos, Maja Svensson, Alma Wernborg
Tränare: Emma Persson
Domare: Aksana Lodhi

2019-02-14 Gracia Fair Cup, Budapest
Sökande förening: Landskrona KvGF, Nevis RG
Tävlande gymnaster: Meja Engdahl Petersson, Hedvig Elg Appelros, Landskrona juniortrupp
Tränare: Jenny Engdahl, Johanna Bonow
Domare: Ida Rodriguez

2019-02-01 Asker Cup Norge
Sökande förening: Uppsalaflickorna
Tävlande gymnaster: Alva Svennbeck
Domare: Ida Rodriguez
Tränare: Katarina Jönsson Söderberg

2019-01-19 tom 2019-01-20
Sökande förening: Örnsköldsviks GK
Gymnast: Cassandra Pettersson
Tränare: Jennifer Pettersson
Tillstånd ges för träningsutbyte i Asker Norge.


 

2018

2018-12-22 Luxemburg
Sökande förening: Örnsköldsviks GK
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson, Alma Wikström
Tränare: Jennifer Pettersson

2018-12-01 Merepiiga 2018, Estland
Sökande föreningar: GF Energo, Örnsköldsviks GK, Uppsalaflickorna
Tävlande gymnaster: Anna Knezevic, Cassandra Pettersson, Alma Wikström, Angelina Ekström, Alva Svennbeck
Domare: Katja Samsonova
Tränare: Jennifer Pettersson + Uppsalatränare

2018-11-03
Sökande förening: Landskrona KvGF
Godkänt tillstånd för att bjuda in gästtränare från Bulgarien under höstlovet.

2018-11-03 RG-Friends Masters, Taastrp, Danmark
Sökande förening: Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Wilma Mårtensson, Celine Vergara, Lucia Modeer Castro, Miranda Aarstad, Linnea Larsson, Milena Kovalenko 
Ledare: Wiktoria Matulaniec, Emma Sandell
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl

2018-10-26 Marbella GP
Sökande förening: Örnsköldsviks GK
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson
Tränare: Jennifer Pettersson

2018-10-12

Rhythmic Gymnastics Tournament Bosnien KRG Visoko
Sökande förening: Örnsköldsviks GK
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson, Alma Wikström, Wilma Jakobsson, Wilma Hägglöf
Tränare: Jennifer Pettersson

2018-10-17 Esmeralds Cup, Grekland
Sökande förening: Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Alma Månsson, Sanna Agic, Astrid Kristensson-Nilsson, Tuva Henckel, Emma Jönsson
Ledare: Wiktoria Matulaniec
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl

2018-10-05
Sökande förening: Landskrona KvGF
Godkänt tillstånd för Jenny Engdahl, Meja Petetsson-Engdahl, Wilma Mårtensson att åka på träningsläger till Montreal Kanada 5-10/10.

2018-07-18
Sökande förening: Landskrona KvGF
Godkänt tillstånd för att bjuda in Natalia Belkina från Slovenien under tidsintervallet 18/7 – 24/7.

2018-05-28
Sökande förening: Uppsalaflickorna
Godkänt tillstånd för att bjuda in gästtränare  Berfin Serdil Ors från Turkiet under v 22.
Ansavrig ledare: Katarina Jönsson Söderberg

2018-05-24 Levski Cup, Bulgarien  
Sökande förening: Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Meja Engdahl Petersson, Wilma Mårtensson, Alma Månsson, Tuva Henckel, Astrid Kristensson-Nilsson
Ledare: Emma Sandell (kan även komma att döma viss del av tävlingen)

2018-05-12 Graatsia Cup 2018
Sökande förening: SOL-flickornas GF
Tävlande gymnaster: Kazandra Wallenberg Nordberg, Marlen Vaidla
Ledare: Petra Wallenberg

2018-05-09 Junior individual International Tournament Guadalajara 
Sökande förening: Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Meja Engdahl Petersson 
Ledare: Jenny Engdahl
Domare: Ida Rodriguez

2018-05-05  IV INTERNATIONAL CLUB TOURNAMENT "ASD V.E.R.A."
Sökande förening: Stråssa GF 
Tävlande gymnaster: Winny He, Maja Svensson, Alma Wernborg, Polina Golikova, Wilma Skanse
Ansvarig kontaktperson: Emma Persson
Domare: Emma Persson

2018-05-04 Internationel Tournament Portimao
Sökande förening: Örnsköldsviks GK, Uppsalaflickorna, Nevis RGK
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson, Alma Wikström, Ida Önnegren, Angelina Ekström, Viktoria Christov
Ledare: Jennifer Pettersson, Eva Rodriguez, Paulina Gunnarsson
Domare: Eliska Cupr

2018-04-21 Ritam Cup, Serbien
Sökande förening: Stråssa GF 
Tävlande gymnaster: Winny He
Ledare: Olga Apartseva

2018-04-07 Irina Cup, Polen, "FIG-klass"
Sökande förening: Örnsköldsviks GK,
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Ledare: Jennifer Pettersson

2018-04-07 International Tournament Irina Cup, Polen "non-FIG"
Sökande förening: Stråssa GF och Jönköpings GF
Tävlande gymnaster: Winny He, Maja Svensson, Alma Wernborg, Polina Golikova, Wilma Skanse, Moa Paolos
Ansvarig kontaktperson: Emma Persson
Ledare: Emma Persson

2018-03-30 Daugavas Loki Lettland
Sökande förening: SOL-flickornas GF
Tävlande gymnaster: Ellen Kastensson, Marlen Vaidla, Kazandra Wallenberg, Juliana Domorod
Ansvarig kontaktperson: Petra Wallenberg
Ledare: Petra Wallenberg

2018-03-08 GCP Lisabon International Tournament
Sökande förening: Örnsköldsviks GK, Nevis RGK, Landskrona LKGF
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson, Alma Wikström, Nelly Gidlund, Meja Engdahl-Petersson, Hedvig Elg-Appelros
Ansvarig kontaktperson: Johanna Bonow, Liselotte Pettersson
Ledare: Johanna Bonow, Jennifer Pettersson

2018-02-16 Miss Valentine Tartu Estland
Sökande förening: Uppsalaflickorna, Landskrona KvGF, Södertälje SGFS
Tävlande gymnaster: Uppsala Juniortrupp, Uppsala Seniortrupp, Ida Önnegren, Angelina Ekström, Olivia Kristensson-Nilsson Tindra Laukkanen, Kaja Kresimon, Anna Eklund
Ansvarig kontaktperson: Katarina Söderberg
Ledare: Katarina Söderberg, Malin Hed, Eliska Cupr (domare)

2018-02-15 YOG qualification, Moskva, Ryssland
Sökande förening: Landskrona KvGF
Gymnaster: Meja Engdahl Petersson
Medföljande tränare: Jenny Engdahl
Medföljande domare: Ida Rodriguez

_______________________________________

2017

2017-12-03 Merepiiga 2017, Tallinn

Sökande förening: Uppsalaflickorna
Tävlande gymnast: Angelina Ekström född 2004 
Ansvarig kontaktperson: Katarina Söderberg
Ledare: Katarina Söderberg

2017-12-02 XXVIII. New Year Cup Moste, Ljubljana, Slovenia
Sökande förening: : Landskrona KvGF
Tävlande gymnaster: Olivia Kristensson Nilsson 1999, Meja Engdahl Petersson 2003, Tova Henckel 2004, Sanna Agic 2004
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl 
Ledare: Jenny Engdahl 

2017-12-02 XXVIII. New Year Cup Moste, Ljubljana, Slovenia
Sökande förening: Örnsköldsvik Gymnasikklubb
Tävlande gymnaster: Wilma Hägglöf
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Ledare: Jenny Engdahl 

2017-11-23 RSG Cup “Blume Gran Canaria” på Gran Canaria, Spanien
Sökande förening: Lanskrona Kvinnliga GF
Tävlande gymnast: Olivia Kristensson Nilsson 1999, Wilma Mårtensson 2000, Meja Engdahl Petersson 2003, Astrid Kristensson Nilsson 2004, Alma Månsson 2004, Lucia Modeér Castro 2003.
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Ledare: Jenny Engdahl

2017-11-12 “1th International Rhythmic Gymnastics Tournament”, Taastrup, Danmark

Sökande förening: Lanskrona Kvinnliga GF
Tävlande gymnast: Emma Jönsson 2005, Miranda Aarstad 2006, Sanna Agic 2004, Celine Vergara 2003, Wilma Mårtensson 2000.
Domare: Wiktoria Matulaniec
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Ledare: Josefine Olsson

2017-11-11 19th Slovenian Challenge FIG tournament, Slovenien
Sökande förening: Örnsköldsvik Gymnasikklubb
Tävlande gymnaster: Cassandra Pettersson 1996 och Alma Wikström 2001.
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson

2017-10-10 Pecs Cup, Ungern
Sökande förening: Uppsalaflickorna
Tävlande gymnaster: 
Angelina Ekström 2004, Olivia Teixeira 2003, Antonia Magnusson 2003, Alisa Davidova 2004, Ida Önnegren 2004 och Nicole Marx Blom 2005.
Ansvarig kontaktperson: Katarina Söderberg
Ledare: Katarina Söderberg

2017-10-11 Pecs Cup Ungern
Sökande förening: Stråssa GF
Ansvarig kontaktperson: Anna Nelson 
Ledare: Emma Persson 

2017-10-05 Spartacus “Emeralds Cup 2017” i Thessaloniki, Grekland
Sökande förening: Landskrona kvinnliga GF
Tävlande gymnaster: Meja Engdahl Petersson född 2003 och Olivia Kristensson Nilsson född 1999
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Ledare: Jenny Engdahl

2017-09-08 6th Ritmica International Competition, Malta
Sökande förening: Stråssa GF
Ansvarig kontaktperson: Anna Nelson 
Ledare: Emma Persson 

2017-09-08 6th Ritmica International Competition, Malta
Sökande förening: Örnsköldsvik Gymnasikklubb
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Ledare: Jennifer Pettersson

2017-09-08 6th Ritmica International Competition, Malta
Sökande förening: Nevis RGK
Ansvarig kontaktperson: Eva Rodruigez 
Ledare: Eva Rodruigez 

2017-03-17 Lisboa International Tournament, Lissabon, Portugal
Sökande förening: Örnsköldsvik GK
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Gymnaster: Cassandra Pettersson -96, Alma Wikström -01
Ledare: Jennifer Pettersson

2017-03-13 FIG Koop Cup 2017, Toronto, Canada
Sökande förening: Örnsköldsvik GK
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Gymnaster: Cassandra Pettersson -96, Alma Wikström -01
Ledare: Jennifer Pettersson

2017-03-01 Caribian Star 2017, San Juan, Puerto Rico
Sökande förening: Landskrona Kvinnliga GF
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster: Alma Månsson -04, Meja Engdahl Petersson -03, Wilma Mårtensson -00, Olivia Kristensson Nilsson -99. 
Ledare: Jenny Engdahl 

2017-02-26 Mermaid-Cup, Kiel
Sökande förening: Jönköpings GF
Ansvarig kontaktperson: Christian Hjort
Ledare: Christina Hjort

2017-02-21 Irina Deleanu Cup 2017, Bukarest, Rumänien
Sökande förening: GF Energo, Landskrona Kv.GF, Ståssa GF
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster: Meja Engdahl Petersson -03, Olivia Kristensson Nilsson -99, Alma Ljungkvist -98, Winny He -01. 
Ledare: Jenny Engdahl

2017-02-21 Afrodite Cup 2017, Athen, Grekland
Sökande förening: Jönköpings GF, GF Energo, GF Uppsala Ö-vik GK, Nevis RGK
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster: Moa Paulos - 02, Viktoria Chrisov -02, Meja Engdahl Petersson -03, Petra Lingren -94, Wilma Hägglöf -01, Anastasia Ponomarenko -00, Olivia Kristensson Nilsson -99, Alma Månsson -04 Astrid Kristiensson Nilsson -04, Tuva Henckel -04, Celine Vergara -03, Lucia Modeér Castro -03. 
Ledare: Jenny Engdahl, Johanna Bonow, Katarina Jönsson Söderberg.

2017-02-09 Miss Valentine, Tartu
Sökande förening: Örnsköldsvik GK
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Gymnaster: Cassandra Pettersson -96, Alma Wikström -01, Wilma Hägglöf -01, Nelly Gidlund -03
Ledare: Jennifer Pettersson

2017-02-05 Tournament-Gracia Fair Cup, Budapest, Ungern
Sökande förening: Halmstad RG, GF Energo
Ansvarig kontaktperson: Cecilia Losvik
Ledare: Cecilia Losvik

2017-01-30 Levski Sport Club RG, Sofia, Bulgarien
Sökande förening: Nevis RGK
Ansvarig kontaktperson: Eva Rodriguez
Gymnaster: Viktoria Christov -02, Melanie Christov -06.
Ledare: Emma Sandell

2017-01-30 Levski Sport Club RG, Sofia, Bulgarien
Sökande förening: Landskrona Kv.GF
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster: Meja Engdahl Petersson -03, Olivia Kristensson Nilsson -99.
Ledare: Emma Sandell

2017-01-17 Aphodric Cup, Athen, Grekland
Sökande förening: Örnsköldsvik GK
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Ledare: Jenny Engdahl (Landskrona), Katarina Jönsson Söderberg (Uppsala)

2016

2016-12-02 XXVII New Year Cup Moste 2016, Ljubljana, Slovenien
Sökande föreningar: Landskrona Kv GF, GF Energo och Jönköpings GF
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster:Sandra Andersson -96, Wilma Mårtensson -00, Olivia Kristensson Nilsson -99, Moa Paulos -02, Meja Engdahl Petersson -03, Alma Månsson -04, Astrid Kristensson Nilsson -04.
Ledare: Jenny Engdahl

2016-11-26 International RG Tournament Autumn Grace, Tallin, Estland
Sökande förening: GF Energo
Ansvarig kontaktperson: Katja Samsonova
Gymnaster: Alma Ljungkvist -98, Anastasia Ponomarenko -00, Clara Göthberg -02, Anna Knezevic -02, Diana Smirnova -02
Ledare: Eva Dahlström
Domare: Katja Samsonova

2016-11-24 56th Blume Gran Canaria, Gran Canaria, Spanien
Sökande förening: Örnsköldsviks GK
Ansvarig kontaktperson: Liselotte Pettersson
Gymnaster: Cassandra Pettersson -96, Alma Wikström -01
Ledare: Cassandra Pettersson

2016-10-22 Fryslân Cup, Leeuwarden, Holland
Sökande förening: Nevis RGK
Ansvarig kontaktperson: Eva Rodriguez
Gymnaster: Viktoria Christov -02, Irina Preobrazhenskaya -02, Hanna Marcian -04
Ledare: Eva Roriguez, Johanna Bonow
Domare: Eva Rodriguez

2016-10-21 Viktoria Cup, Budapest, Ungern
Sökande förening: Landskrona Kv GF
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster: Doruntina Guxhuli -00, Wilma Mårtensson -00
Ledare: Åsa Christensson

2016-09-16 San Marino Cup, San Marino
Sökande förening: Landskrona Kv GF
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster: Olivia Kristensson Nilsson -99, Meja Engdahl Pettersson -03, Alma Månsson -04, Viktoria Christov -02
Ledare: Johanna Bonow

2016-09-02 Lindesbergspokalen, Lindesberg
Sökande förening: Stråssa GF
Ansvarig kontaktperson: Aksana Lodhi

2016-08-05 Workshop FIG Reglemente 2017
Sökande förening: Landskrona Kv GF
Ansvarig kontaktperson:  Jenny Engdahl
Deltagare/ledare: Jenny Engdahl

2016-10-21 Viktoria Cup, Budapest, Ungern
Sökande förening: Landskrona Kv GF
Ansvarig kontaktperson: Jenny Engdahl
Gymnaster: Doruntina Guxhuli -00, Wilma Mårtensson -00
Ledare: Åsa Christensson