Information gällande Coronaviruset

Bildtext Regeringen skärper restriktionerna från 1 december

Regeringen skärper restriktionerna igen från den 1 december 2021. Det är tydligt att det fortsatt pågår en pandemi i samhället. Alla måste vi hjälpa till för att minska riskerna för smittspridning i samhället.

Gymnastikförbundet förstår att frågorna kring Coronaviruset är många och svåra. Vi är inte en kunskapsorganisation kring detta område utan vi hänvisar till Folkhälsomyndigheten, regeringen och UD. Utvecklingen följs löpande och informationen kommer att uppdateras allt eftersom beslut och rekommendationer från regering och myndigheter förändras.

Läs den uppdaterade informationen och vad som gäller från den 1 december på sidorna om coronapandemin

Publicerad: 2021-11-26

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer