Planeringskonferens - Tävling!

En bild

Tag chansen och utveckla föreningen! Samla styrelse, anställda, ledare och övriga funktionärer till två dagar med möjlighet att dra upp riktlinjer inför framtiden!

Konferensen som arrangeras på Kungsörstorp, Kungsör den 12-13 mars 2022 är ytterligare ett led i vårt projekt, Föreningsutmaningen, som vänder sig både till dig som är med i en förening som redan deltagit i projektet - men även för deltagare och föreningar som sysslar med tävlingsverksamhet och vill utvecklas vidare! Träffa andra föreningar med liknande verksamhet och utbyt erfarenheter...

Vi presenterar verktyget för Prestationsinriktade föreningsmiljöer som är till stor hjälp för föreningarna i utvecklingsarbetet - bra enkäter och hjälpmedel för att just din förening hittar vad som behöver åtgärdas för att få en så positiv och bra grund som möjligt, både för medlemmar, funktionärer, styrelse och föräldrar.

Läs mer i inbjudan Pdf, 590 kB. och observera att absolut sista anmälningsdag är den 10 februari 2022!

VARMT VÄLKOMNA!

Publicerad: 2021-12-15

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer