Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till styrelse, kommittéer och kansli.

Snabblänkar till innehållet på denna sida:

STYRELSEN

Hanna Björk, ordförande (Umeå)
070-108 05 01, hanna.gymnastik@gmail.com

Marie Hedman Alainentalo, vice ordförande (Boden)
mhedmanalainentalo@gmail.com

Eva Larsson, ledamot (Boden)
eva.larsson.el@gmail.com

Vera Gärdemalm, ledamot (Kiruna)
veragardemalm@gmail.com

David Almqvist, ledamot (Umeå)
david.almqvist93@gmail.com

Helen Birberg Wollmén, ledamot (Luleå)
helen.wollmen@norrlarm.se

Pernilla Eriksson, ledamot (Umeå)
pernilla.eriksson@umu.se

Josefine Ekman, suppleant (Umeå)
josefine.ekman@rfsisu.se

Lars-Åke Westman, suppelant (Sävar)
Lars.gymnastik@gmail.com

VALBEREDNING

Reza Firouzfar, (Luleå)
reza@firouzfar.se

Agnetha Andersson (Umeå)

Ramya Kumar (Umeå)

Kirsi Kohlström (Umeå)

REVISORER

Jessica Fritz, ordinarie (Umeå)
jessica.fritz@se.ey.com

Birgitta Sigfridsson, Suppleant (Tvärålund)

KANSLIET

Ulrika Arnö, idrottskonsulent

070-6209265, ulrika.arno@gymnastik.se

Jane Grenman, idrottskonsulent

070-620 92 60, jane.grenman@gymnastik.se

Du når också kansliet genom mail till: norr@gymnastik.se

BARNKOMMITTÉN

Eva Larsson, ordförande (Boden)
070-357 01 33, eva.larsson.el@gmail.com

Marie Hedman Alainentalo (Boden)
mhedmanalainentalo@gmail.com

Petra Bohm (Sävar IK - Gymnastik och Hopprep)
petra_hopprep@hotmail.com

Johanna Öjemalm (GK Norra Norden, Kiruna)
johannaojemalm@hotmail.com

Margareta Bäckström (Lulegymnasterna)
margareta.backstrom@hotmail.com

KVINNLIG AG-KOMMITTÉN

Agneta Nyman, ordförande (IFK Arvidsjaur GK)
070- 601 81 34, nyman.agneta@telia.com

Johanna Sarri (GK Norra Norden)
johanna.sarri@hotmail.com

Karin Lindahl-Beland (Polcirkelgymnasterna Jokkmokk)
karin.beland.lindahl@ltu.se

Elisabeth Berglund (Älvsbygymnasterna)
betsoboop@hotmail.com

Moa Hammar (Umeå GF)
moa.hammar@hotmail.com

Elisabeth Boltemo (Lulegymnasterna)
e.boltemo@gmail.com

Hanna Andersson (MAIF Gymnastik)
hannaa78@gmail.com

MANLIG AG-KOMMITTÉN

Kommittén är sedan 2020 vilande pga för få verksamma föreningar. Istället finns en kontaktperson för Manlig AG i regionen:

Linn Wallo (Lulegymnasterna)
linn.wallo@gmail.com

TRUPPKOMMITTÉN

Frida Lindwall Lindgren, ordförande (GF Holmsundsgymnasterna)
frida.lindgren.lindwall@gmail.com

Lisa Öjenstam (Hörnefors GF)
lisa.ojenstam@hotmail.com

Mia Engström (Gemini Gymnastics)
mia.larsson@mail.se

Ulrika Sjödahl (Lulegymnasterna)
ulrikasjodahl@gmail.com

Nina Grundström (Sävar IK)
ninagymnastik@hotmail.com

Cajsa Ukonsaari(GK Norra Norden)

gymnastik.cajsaukon@gmail.com

Jessica Lundström (Umeå GF)
jessicarath@hotmail.com

Sara Lindholm( Storuman GF)
Saralindholm81@hotmail.com

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer