Välkommen på inspirationsdag!

En bild

Välkommen till en inspirationsdag för hela föreningens styrelse!

Gymnastikförbundet Öst, i samverkan med RF-SISU Stockholm, bjuder in föreningar i regionen till en inspirationsdag med fokus på Prestationsinriktade Föreningsmiljöer. Tanken med dagen är att skapa en gemensam träffpunkt där föreningen får en genomgång av materialet samt inspiration och vägledning tillsammans med andra föreningar. Det kommer att finnas tid att inspirera varandra genom att dela med er av vad ni gör bra idag samt tid för reflektion och eftertanke kring vad er förening behöver utveckla.

  • Datum: 23 oktober, kl 09:00 - 15:00
  • Plats: Idrottens Hus
  • Kostnad: Kostnadsfritt för regionens föreningar

Läs mer och anmäl er här Pdf, 221 kB.

Publicerad: 2021-09-23

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer