God Jul och Gott Nytt År!

En bild

GF Östs styrelse och personal vill önska er alla en God Jul och ett Gott Nytt År!

Vi vill ta tillfället i akt att rikta ett stort tack till alla er ledare, styrelseledamöter, förtroendevalda och anställda i föreningarna för ett riktigt fint gympaår. Vi ser tillbaka på en tuff vår med stor osäkerhet för oss alla i och med den smittspridning som var då, vilken resulterade i stängda hallar, digitala utbildningar och digitala tävlingar. Under hösten har detta lättat något och vi har istället äntligen kunnat träffas igen, vi har lanserat ett nytt och spännande kursutbud för truppgymnastik och många av oss har kunnat delta på tävlingar på såväl hemmaplan som ute i Sverige och vidare med internationella bedrifter. Men såklart har också pandemin knackat oss på axeln och gjort sig påmind. Pandemin är inte över än och trots att vi kan se en smittökning av covid-19 nu på slutet av terminen har ni kämpat för att kunna genomföra tävlingar och uppvisningar på ett säkert och tryggt sätt. Varje vecka ser ni till att 40 000 barn och unga får utöva gymnastik på sin fritid i vår region – förstå vad fantastiskt! Ni är fantastiska.


Vi ses 2022 för nya stordåd!


TACK FÖR ETT FANTASTISKT GYMPAÅR!

GOD JUL OCH GOTT NYTT ÅR
ÖNSKAR VI PÅ GF ÖST!

Kansliet är stängt mellan den 22 december - 3 januari

Publicerad: 2021-12-24

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer