Rörelse hela livet - ett gruppträningskonvent

En bild

Välkommen på årets gruppträningskonvent!

Kvinna i träningskläder mot vit bakgrund. 

Den 24 september bjuder Gymnastikförbundet Öst in till grupptränings - och seniorträningskonventet "Rörelse hela livet" på GIH i Stockholm. Du är varmt välkommen!

Under dagen kommer ni bland annat få möjlighet att träna med Sofia Åhman som blev hela svenska folkets gympaledare under coronapandemin där hon lotsade oss under programmet "Hemmagympa med Sofia" varje vardagsmorgon. Vi har också bjudit in Magnus Ringberg som arbetar som såväl fysioterapeut som tränare och har en lång och gedigen bakgrund inom gruppträning och personlig träning.

Här i inbjudan hittar du all information inför dagen, samt en beskrivning av respektive pass. Under dagen finns det nio olika pass att välja bland, du bestämmer själv vilka pass du vill delta på under dagen. Du väljer passen i samband med att du gör din anmälan.

Man i träningskläder utomhus

Inbjudan:
Klicka HÄR Pdf, 2 MB. för att ta del av inbjudan för att läsa
mer om passen, instruktörerna och ta del
av praktisk information om dagen


Anmälningslänken: https://response.questback.com/gymnastikfrbundetst/helalivet

Översiktsschema för Rörelse hela livet

Vid frågor, mejla kansliet på: ost@gymnastik.se

Publicerad: 2022-05-30

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer