Regionstävlingar i Truppgymnastik våren 2023

En bild

Äntligen kan vi presentera datum, plats och arrangör till vårens tävlingar i Region SYD.

4 Mars 2023: Region Sexan, Ystad, Arrangör: GK Splitt

5 Mars 2023: Region Femman, Ystad, Arrangör: GK Splitt

11-12 Mars 2023: Region Sjuan, Klippan, Arrangör: Klippans GK

18 Mars 2023: Region Trean & Fyran, Höganäs, Arrangör: Höganäs GF

15-16 April 2023: Region Åttan, Helsingborg, Arrangör: GF Ling

6-7 Maj 2023: Region Nian, Helsingborg, Arrangör: GF Fram

Anmälan till tävlingarna öppnar Måndagen den 2 Januari 2023 klockan 10.00!

Observera! F o m 2023 kommer vi inte stänga tävlingen när vi nått maxgränsen för respektive tävling! Utan alla kan anmäla sig och anmälan kommer vara öppen tills sista anmälningsdag. Men detta innebär inte att alla kommer kunna få en plats och tävla utan anmälningar som kommer in efter maxgränsen är nådd kommer på reservlista . Vi går då efter anmälningsdag/tid och alla föreningar som hamnar på reservlista kommer få besked på detta till den mejl man skrivit in på anmälan. Om sedan lag stryks så kommer vi ta in från reservlistan i den ordning lagen är anmälda. (observera att alla lag som är anmälda inklusive de som kommer på reservlista kommer synas som anmälda på hemsidan)

Varma Hälsningar
Trupptävlingskommittén i Syd


Publicerad: 2022-11-24

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer