Ninja school

En bild

Vill du prova på en annorlunda träningsdag så skall du anmäla dig till vår “Ninja” dag. Det finns endast 50 platser denna dag så anmäl dig snarast om du vill vara med! Ninja School handlar om att utmana sina rädslor, utforska kroppens funktioner, samarbeta och samtidigt ha EXTREMT kul! Genom olika typer av nivåer av svårighet bygger Ninja school upp dina färdigheter och sätter dem på prov i en slutgiltig "Boss-Battle" där alla får vara med och försöka överleva mot vår skogstokiga Ninja.

Arrangör för dagen är “Alternativ Aktivitet” som startat sitt koncept för att sprida rörelseglädje till världen. Det finns inget rätt eller fel när det kommer till rörelse. Målet är att skapa förutsättningar i aktiviteter som gör att man vill utmanas på den egna nivån! Genom övningar, lekar och spelnivåer bygger vi upp en upplevelse som stärker kroppskontroll, självsäkerhet och gemenskap! Detta kommer bli en COOL dag!

Information

 • Sista anmälningsdag
  • 2023-10-05
 • Kurstillfällen
   • 2023-11-04 09:00 - 16:00
 • Kursplats
  • Lingvallen
 • Kursledare
  • Alternativ Aktivitet
 • Boende
  • i flerbäddsrum!
 • Förtäring
  • Lunch och frukt ingår i priset
 • Kostnad
  • 100 SEK
 • Kostnadsbeskrivning
  • i priset ingår lunch och frukt
 • Förkunskapskrav
  • inga


Publicerad: 2023-09-01

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer