Beslut och inbjudan - Riksserien 2

På grund av rådande situation har beslut fattats att Riksserien 2 kommer att ställas om till en digital tävling. Tävlingen genomförs den 29-30 maj och inbjudan hittar du här.

Riksserien 2 skulle ursprungligen ha genomförts i Staffanstorp den 29-30 maj, men då avrådan från att anordna och delta på fysiska tävlingar kvarstår har Gymnastikförbundet i samråd med RTK fattat ett gemensamt beslut att ställa om tävlingen till en digital tävling. Tävlingen kommer att genomföras som planerat den 29-30 maj. För mer information, se inbjudan.

Inbjudan till deltagande föreningar för Riksserien 2

Tekniska specifikationer för digitala tävlingar i rytmisk gymnastik

Klicka här för att komma till anmälan, sista anmälningsdag är fredag den 30 april.

Publicerad: 2021-04-23

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer