Intresseanmälan för deltagande på internationellt läger

En bild

Den 25 juni-1 juli genomför European Gymnastics ett läger i Obertraun, Österrike, det är nu möjligt att skicka in en intresseanmälan.

Sverige har möjlighet att skicka två stycken ledare (vi kommer inte att skicka några gymnaster) och därför behöver vi begära in intresseanmälningar från de som vill delta. Deltagandet finansieras inte av Gymnastikförbundet vilket innebär att du som ledare behöver komma överens med din förening kring hur finansiering ska gå till.

Sista dagen för att skicka in en intresseanmälan till rg@gymnastik.se är söndag den 16 april. Märk mailet "EG-läger Österrike" och bifoga ifylld blankett Pdf, 230 kB..

Därefter kommer intresseanmälningarna ses över och svar på eventuellt deltagande kommer att meddelas inom två veckor. I de fall deltagande beviljas kommer mer detaljer att hämtas in för att kunna göra bokningen.

Läs mer om lägret här. Pdf, 628 kB.

Publicerad: 2023-04-05

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer