Presentation av styrelsen - Filip Montelin!

Sist men absolut inte minst vill vi presentera - Filip Montelin!

Filips bakgrund

Filip är född 2000 och arbetar som Avdelningschef på ICA Alnö. Han blev en del av gymnastiken genom sin syster som under många år var aktiv gymnast inom Kvinnlig Artistisk Gymnastik. Det var genom hennes engagemang för sporten som han blev tillfrågad om att bli domare - vilket han tackade ja till! Det resulterade i att han gick sin första domarutbildning år 2014. Han är sedan år 2018 förbundsdomare i Kvinnlig Artistisk Gymnastik. Filip åker runt hela Sverige och dömer tävlingar på flera nivåer.

Filip och Gymnastikförbundet Mitt

Filip är ledamot i regionsstyrelsen och hans mål med sitt engagemang är att bidra till regionens utveckling.

Publicerad: 2022-01-11

UPPTÄCK MER