Mötesplats: Organisationsledare

Gymnastikförbundet Mitt är en geografiskt stor region där det i nuläget ofta saknas kontakter mellan föreningar. Vi vill skapa ett forum där ni som föreningsstyrelser och kanslier kan lyfta era utmaningar och dela med er av era erfarenheter.

Vad kommer vi att prata om?

Ungefär halva mötet kommer att vara information om Resebidrag för tävling och utbildning som är nytt för föreningar i Gymnastikförbundet Mitt. Resterande tid är ett öppet forum där vi kommer att prata om er verksamhet och ni får chansen att ställa frågor eller ta upp utmaningar som ni önskar stöttning i.

Vilka är inbjudna?

Gymnastikförbundet Mitts föreningars styrelseledamöter och kanslister. Även andra personer som aktivt verkar i föreningen är välkomna.

Här kan du anmäla dig till mötesplatsen:

25 april kl 18.00-19.30

28 april kl 19.00-20.30

Varmt välkommen!

Publicerad: 2022-02-23

UPPTÄCK MER