Startar: 25/04 11:30

Slutar: 26/04 11:30

Anställd i förening (Lillsved)

Gymnastikförbundet Östs kansli vill gärna träffa er föreningsrepresentanter som är anställda i en förening, som kanslist, konsulent, verksamhetsansvarig eller sportchef. Har du en ideell funktion inom någon av dessa roller är du också välkommen. Tanken är att dessa mötesplatser ska bidra till en gemensam träffpunkt för att kunna bygga nätverk och samverkan över föreningsgränserna, men även ge oss som region en möjlighet att träffa alla er som arbetar med Svensk Gymnastik på en daglig basis.

Denna gång skulle vi återigen vilja träffa er på Lillsved för att under ett helt dygn få prata, skratta och utbyta erfarenheter med varandra utan att behöva stressa. Vi startar med lunch den 25 april (kl. 11:30) och avslutar den 26 april, efter lunch. Att delta är gratis, men din resa till Lillsved står du för själv. Skulle du behöva avboka din närvaro med mindre än 14 dagars varsel blir du fakturerad den faktiska kostnaden för kost och logi. Ett schema kommer skickas ut veckorna innan mötesplatsen.

Anmäl dig HÄR