Show your moves!

En bild

Gymnastikförbundet Öst och Mälarö Moves bjuder in till Show your moves! 18 maj på Ekerö.

Show your moves är ett show – och uppvisningsarrangemang där alla gymnastikens discipliner är välkomna. Vi vet att uppvisning är en stor del av föreningars verksamhet och vi vill nu låta föreningar dela med sig av sina fantastiska shower. Vi hoppas på att få se allt från spektakulära shower till mindre framträdanden – kom gärna med er vårshow så att ni får visa det en gång till!

I Stockholm har vi en lång tradition av uppvisningsgalor som lockat mängder av gymnaster och publik. Vår förhoppning att Show your moves! kommer att bli ett inspirerande och spännande arrangemang inom gymnastik för deltagare och publik.

Klicka här för att läsa mer!

Publicerad: 2024-02-20

UPPTÄCK MER