Regionsmästerskapen Öst vt-24

En bild

16-17 mars arrangerades vårens Regionsmästerskapen Öst i samarbete med TTK Öst och Järfällagymnasterna.

Detta år står Järfällagymnasterna som värd för Regionsmästerskapen Öst och vårens tävlingar gick av stapeln i Bas Barkaby. Det blev två dagar av rafflande tävlingar i klasserna: RegionSjuan pojk, RegionSjuan öppen samt RegionSexan öppen. Efter två dagars tävlande kunde vi äntligen kora regionsmästare i alla klasser. Stort tack till alla deltagande lag och grattis till våra regionsmästare!

Vårens regionsmästare är:

  • RegionSjuan pojk: KFUMs Gymnastikavdelningar lag UT
  • RegionSjuan öppen: Nacka GF F13 Lila
  • RegionSexan öppen: Waxholms GF MT Röd

 

Höstens Regionsmästerskapen Öst hålls 7-8 december. Klasser och plats återkommer vi med.

Publicerad: 2024-04-02

UPPTÄCK MER