Anmälan till Förbundsmötet 2018

Nu har vi öppnat anmälan till Förbundsmötet 2018. Här finns även hålltiderna för mötet och inom kort också alla handlingar som är kopplade till Förbundsmötet.

Välkommen till Malmö och Förbundsmötet 2018!

Det är ingen tvekan om att vi är ett förbund som står inför en spännande framtid. Vi är i en positiv utvecklingsfas vilket är ett resultat av det gedigna arbete som har genomförts av många under flera år. Nu har vi tillsammans möjlighet att rusta oss ytterligare för att kunna erbjuda en ännu bättre verksamhet till så många som möjligt, oavsett ålder, behov och ambitionsnivå. I dessa beslut är din röst viktig på ett förbundsmöte, Svenska gymnastikförbundets högsta beslutande organ.

Vi i förbundsstyrelsen ser fram emot att träffa er alla och ambitionen är att helgen blir en härlig mötesplats för dialog, inspiration och utbyte av erfarenheter. Gymnastikförbundet Syd kommer att ta hand om oss på bästa sätt och utöver de formella mötesförhandlingarna väntar ett program av aktiviteter samt middag med underhållning.

Varmt välkommen till förbundsmötet 2018!

Anna Iwarsson

Förbundsordförande

 Här finns mer information:

Så fungerar ett förbundsmöte

Program

Anmälan

Publicerad: 2018-02-20

UPPTÄCK MER