Gå i Stockholms Prideparad med idrotten 3 aug

Välkommen att gå med den samlade idrottsrörelsen i Stockholms Prideparad den 3 augusti 2019.

Riksidrottsförbundet (RF) välkomnar gymnastiken och alla våra medlemmar att gå med den samlade idrottsrörelsen i Stockholms Prideparad den 3 augusti 2019. Det är en fantastisk möjlighet och manifestation där idrottsrörelsen får chans att visa att vi är många, vi är aktiva och att vi är en öppen och inkluderande rörelse.

Det ger dessutom väldigt mycket energi att gå med i paraden tillsammans med hundratals andra inom idrotten och alla åskådare som vi passerar längs med vägen. RF har egen lastbil/flak med musik och egen DJ på plats.

Publikfriande och peppande är att ta på och med idrottsutrustning, visa upp sin idrott och att vara aktiv i paraden. Flaggor och banderoller är välkomna.

Kom själv eller 10, 40, 100; anställda, förtroendevalda, aktiva och alla andra medlemmar.

Läs mer och anmäl dig här

Publicerad: 2019-07-17

UPPTÄCK MER