Gymnastikförbundet söker en utvecklingskonsulent med fokus på träning

Vi söker nu en utvecklingskonsulent till Gymnastikförbundets nationella kansli i Stockholm som ska arbeta med att stödja och utveckla träningsverksamheten inom Svensk gymnastik.

Verksamheten inom Svensk gymnastik spänner från barngymnastikens motoriska träning, via barn och ungas förmåga att omsätta dessa till gymnastikens rörelsemönster till olika uttrycksformer av träning för vuxna och seniorer. Din roll blir att stödja utvecklingen i förening samt driva utvecklingsinsatser för området.

Arbetsuppgifterna innefattar allt från administrativa och operativa uppgifter till strategiskt utvecklingsarbete. Du kommer att hamna i ett härligt gäng som alla har utveckling i förening och för förbundet för ögonen. Du kommer även arbeta i nära samarbete med en rad kommittéer med fokus på olika träningsformer samt våra regionala kontor.

Läs hela annonsen här. Där framgår också hur du gör för att visa ditt intresse. Har du frågor, hör av dig till utvecklingschef Pia Josephson

Publicerad: 2019-12-20

UPPTÄCK MER