Gymnastikförbundet söker en vikarierande utbildningskonsulent

En bild

Vi söker nu en utbildningskonsulent till Gymnastikförbundets nationella kansli i Stockholm som under ca ett års tid vill arbeta med den övergripande utbildningsverksamheten.

Arbetsuppgifterna för en utbildningskonsulent innefattar alla administrativa sysslor runt den löpande utbildningsverksamheten. Du kommer att arbeta i nära samverkan med flera kollegor på avdelningen Stöd och service.

Gymnastikförbundet har en stor utbildningsverksamhet där det nationella kansliet säkerställer samtliga förutsättningar för att våra regionala kanslier sen kan genomföra utbildningar runt om i hela landet. Totalt deltar över 8 000 tränare och ledare vid ca 450 utbildningstillfällen varje år.

Vikariatet är på 100% från början av 2021 och cirka ett år framåt. Tjänsten innehåller arbete kvällar och helger under perioder.

Läs mer om tjänsten här och ansök senast den 20 december.

Urval och intervjuer sker löpande så ansök gärna så snart som möjligt då tjänsten kan tillsättas innan sista ansökningsdatum.

Publicerad: 2020-02-21

UPPTÄCK MER

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer