Enkät: Konsekvenser av Coronapandemin

Coronapandemin har slagit hårt i Sverige, inte minst för verksamheten inom Svensk Gymnastik.

Gymnastikförbundet vill kunna göra så mycket vi kan för att stötta er föreningar på bästa möjliga sätt och därför skulle vi vilja att ni tar några minuter och fyller i en enkät om hur coronapandemin har påverkat er verksamhet. Undersökningens resultat kommer också ge ett bättre underlag för att kunna påverka regeringen och Folkhälsomyndigheten att anpassa restriktionerna till gymnastikens vardag och förutsättningar.

Länken till enkäten har skickats till alla föreningar. Har din förening inte fått denna information, hör av er till corona@gymnastik.se

Det har tyvärr smugit sig in ett fel i enkäten, på fråga tre som handlar om att uppskatta hur medlemsantalet i olika åldersgrupper har påverkats. Om du vill använda samma svarsalternativ på de olika delfrågorna, använd kommentarsfältet nedanför frågan.

Publicerad: 2020-03-22

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer