Tillsammans för fler i rörelse

Loggor för riksidrottsförbundet och svenska spel. Röd pratbubbla med vit text, bildtext Tillsammans för fler i gympahallen!

Tillsammans med Riksidrottsförbundet och Svenska Spel arbetar vi för att sänka tröskeln till rörelse. Vi förlänger nu vårt samarbete för att gemensamt skapa en idrottsrörelse där alla får plats #tillsammansförflerirörelse.

Svenska Spel har ett omfattande sponsorsamarbete med Riksidrottsförbundet och de anslutna idrottsförbunden med syfte att få fler människor i rörelse. Samarbetet heter Tillsammans för fler i rörelse. Tillsammans sänker vi tröskeln till rörelse, vi skapar en idrottsrörelse som är inkluderande och där alla får plats att idrotta på sina villkor, oavsett ambition, ålder, kön eller prestationsnivå.

Publicerad: 2021-03-04

UPPTÄCK MER

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer