Webbinarium: ALLA KAN GYMPA på väg till Gymnaestradan 2023

Rullstolsburen flicka på väg ner på ramp

Vill ni hänga med till Gymnaestradan 2023 i Amsterdam? Välkommen att lyssna på webbinariet via Teams den 9 juni kl. 20.00 - 21.00, där du får svar på bland annat: Vem kan vara med och Hur ser planeringen ut?

Gymnaestradan är gympafesten där deltagare från hela världen samlas och har en massa uppvisningar. Deltagandet är för alla, oavsett kön, ålder, etnicitet, religion, bakgrund, förmåga eller social ställning. En av de populäraste grupperna som brukar vara med kommer från England och alla deltagarna har någon form av funktionsnedsättning. Vi tänkte utmana dem med en ALLA KAN GYMPA trupp från Sverige!


Välkommen att lyssna på webbinariet via Teams den 9 juni kl 20.00 - 21.00 med Gisela Teltscher och Birgitta Green från nationella Alla kan gympa kommittén samt Calle Myrsell, head of delegation. De går igenom och ger dig svar på: Vem kan vara med? Vad kommer vi att göra? Vad kommer det att kosta? Hur anmäler jag mig? Hur ser planeringen ut?


Klicka in på länken nedan onsdagen den 9 juni 2021 kl. 20.00, ingen föranmälan behövs och alla är välkomna att ta del av informationen.

Klicka här för att komma till webbinariet

Publicerad: 2021-06-04

UPPTÄCK MER

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer