Nytt föreningsmaterial - utveckla uppvisningsgymnastiken!

Uppvisning

Vill din förening utveckla er uppvisningsverksamhet, eller intresserad av att starta er egen? Nu finns ett nytt material för att utveckla och stärka uppvisningsgymnastiken!

Det här materialet, framtaget tillsammans med nationella Uppvisningskommittén, ger dig och dina föreningskollegor stöd för ert gemensamma lärande – ett lärande som går i folkbildningens anda och ger kraft åt människors tankar, idéer och vilja att utvecklas. Materialet är indelat i fyra utvecklingsområden: Verksamhetsutveckling, kommunikation, nätverk och arrangemang.

pusselbitar verksamhetsutveckling, kommunikation, nätverk och arrangemang

Ta del av materialet och läs mer här

Du kan även delta i ett kostnadsfritt webbinarium om materialen. Onsdagen den 15 juni klockan 19.30 - 21.00 via teams tillsammans med den nationella Uppvisningskommittén. Sista anmälningsdag måndag 13 juni. Anmäl dig här

Publicerad: 2022-05-17

UPPTÄCK MER