Elitutvecklingshelg 2023 – anmälan öppen

En bild

Den 28-29 januari bjuds alla som vill vara med och utveckla svensk elitgymnastik in till en gemensam helg på Bosön.

Helgen riktar sig till dig som är aktiv utövare, tränare, styrelserepresentant, sportchef, kommittémedlem eller har en annan roll inom elitverksamheten och som har en ambition att utveckla och utvecklas tillsammans.

- Äntligen är det dags för en stor fysisk mötesplats med fokus på elit. Som deltagare kommer du få ett uppdaterat nuläge så vi under helgen kan diskutera och utvecklas tillsammans. Kan du tänka dig ett roligare sätt att starta det nya året på, säger Jonas Juhl Christiansen, elitchef på Gymnastikförbundet.

Ta del av programmet för Elitutvecklingshelgen 2023 här.

Senast den 28 december vill vi ha din anmälan.

Publicerad: 2022-12-02

UPPTÄCK MER