Inbjudan till webbinarium

En bild

Just nu kan det upplevas som rörigt vad som gäller med alla olika begräsningar som kommer från olika aktörer. Vilka restriktioner är det egentligen som styr och hur förhåller de olika restriktionerna sig till varandra?

Gymnastikförbundet bjuder in till två webbinarier, där vi ska försöka hjälpa er att sortera i djungeln av restriktioner. Vi går igenom vad de olika restriktionerna betyder, hur de förhåller sig till varandra och vilken betydelse de får för verksamheten inom Svensk Gymnastik.

Ni kommer också ha möjlighet att ställa frågor kring just er verksamhet och hur ni kan bedriva en smittsäker verksamhet.

Webbinarium 1: Torsdagen den 28 januari, kl. 18.00

Webbinarium 2: Söndagen den 31 januari, kl. 10.00

Webbinariet sker i Teams. Ingen föranmälan krävs.

Publicerad: 2021-01-26

UPPTÄCK MER