Trupp: Inbjudan TruppSlaget Umeå 28-29 maj, 2022

En bild

Förra helgen arrangerades årets första Truppslag i Sävar med över 300 tävlande gymnaster. Här kommer inbjudan till vårens andra regionala trupptävling som GF Holmsundsgymnasterna och TTK bjuder in till i Umeå den 29-29 maj

Truppslaget är en trupptävling som arrangeras 2 -3 gånger per år i regionen. Uppgiften att arrangera Truppslaget vandrar runt mellan truppföreningarna i norr och denna gång har det kommit till GF Holmsundsgymnasterna!

Se inbjudan med mer information om tävlingen, anmälan och kontakt till tävlingsledare. Pdf, 214 kB.

Sista anmälningsdag är 3 april och anmälan görs via följande formulär>>

På denna sida hittar du länkar till bedömninsgreglemente, regionala tävlingsregler, tävlingsbestämmelser etc>>

Publicerad: 2022-04-01

UPPTÄCK MER