Trupp: Inbjudan TruppSlaget, Umeå 27-28 maj 2023

En bild

Här kommer inbjudan till vårens andra TruppSlaget tävling som Sävarådalens hopprep & gymnastikförening i samarbete med TTK Norr hälsar välkommen till - Truppslaget nivå 6-9 och nivå 4-5 den 27-28 maj i Umeå energi arena Vatten

Truppslaget är en trupptävling som arrangeras 2 -3 gånger per år. Uppgiften att arrangera Truppslaget vandrar runt mellan truppföreningarna i norr och denna gång har det kommit till Sävarådalens hopprep & gymnastikförening

Se inbjudan Pdf, 145 kB.med mer information om tävlingen, anmälan och kontakt till tävlingsledare.

Sista anmälningsdag är 6 april och anmälan görs via följande formulär>>

På denna sida hittar du länkar till bedömninsgreglemente, regionala tävlingsregler, tävlingsbestämmelser etc>>


Publicerad: 2023-03-20

UPPTÄCK MER