Ordförandeträff 19 maj

En bild

Söndag 19 maj 18:30- 20:00 bjuder regionstyrelsen in till en ordförandeträff! Ni är varmt välkomna!

Varmt välkomna till årets andra ordförandeträff, en mötesplats för föreningsordföranden i region norr där vi tillsammans ges möjlighet att samtala om olika aktuella ämnen inom gymnastiken i norr.

Temat för denna träff är Trygg gymnastik. Under träffen kommer vi att informera om och lyfta olika stödmaterial som finns tillgängliga för föreningen från såväl Gymnastikförbundet som från RF-SISU. Därefter kommer tid ges för gruppdiskussioner med fokus på erfarenhetsutbyte. Anmäl dig nu för att vara med i dialogen om en starkare gymnastik i region Norr!

Datum: 19 maj

Tid: 18:30- 20:00

Plats: digital plattform

Sista anmälningsdag är den 17 maj till anmälan >>

Publicerad: 2024-05-07

UPPTÄCK MER