Gymnastikförbundet söker en vikarierande tävlingskonsulent

Vi söker nu en vikarierande tävlingskonsulent till Gymnastikförbundets nationella kansli i Stockholm som under ca. 1 års tid vill arbeta med att stötta tävlingsverksamheten.

Gymnastikförbundets har en stor tävlingsverksamhet med nationella tävlingar och landslag som administreras genom vårt nationella kansli. Glädjande kan vi konstatera att gymnastiken växer, både sett till antalet medlemmar i förbundet och till antal gymnaster och föreningar som väljer att tävla och arbetet med vår tävlingsverksamhet är därmed fortsatt intensivt.

Arbetsuppgifterna för en tävlingskonsulent innefattar administrativa sysslor runt den löpande tävlingsverksamheten. Du kommer att arbete i nära samverkan med tre andra tävlingskonsulenter på avdelningen Stöd och service.

Läs hela annonsen här. Där framgår också hur du gör för att visa ditt intresse. Har du frågor, hör av dig till verksamhetschef Johanna Forssell


Publicerad: 2019-12-20

UPPTÄCK MER