Sista dagen för anmälan till förbundsmötet 2022 närmar sig

En bild

Du är varmt välkommen till decenniets första fysiska förbundsmöte som går i Växjö den 23-24 april. Sista dag för anmälan är den 22 mars.

På förbundsmötet kan du vänta dig ett intressant program där hållbarhet står i fokus. Mötet inleds lördag morgon med öppna forum då vi får möjlighet att diskutera två inkomna motioner till förbundsmötet som handlar om miljöns plats på agendan inom Svensk Gymnastik och rätten till likvärdigt stöd i hela landet. Vi kommer också ha möjlighet att diskutera de förslag som förbundsstyrelsen tagit fram till mötet. Mer info om de passen kommer.

Efter lunch öppnas själva förbundsmötet. Förhandlingarna fortsätter fram till lunch på söndagen.

- Jag ser verkligen fram emot att få träffa dig! För samtalen, för dialogen och för debatten om vår gemensamma framtid. Så varmt välkommen till Växjö den 23-24 april, hälsar Anna Iwarsson, Gymnastikförbundets ordförande.

Vi ses i Växjö!

Läs mer om förbundsmötet i Växjö och anmäl dig här

Publicerad: 2022-03-15

UPPTÄCK MER