Ansök till Eldsjäl 2.0 - För framtidens ledarskap

Eldsjäl 2.0 utbildningsprogram

Ledare, ansök till Folkspel och SISU:s utbildningsprogram Eldsjäl 2.0

Är du, eller vet du någon, mellan 18 och 25 år, tränare eller förtroendevald i en förening? Är du nyfiken, driven, vill få möjlighet till nya perspektiv och har viljan att skapa förändring med hjälp av kreativa projekt eller aktiviteter? Du har nu chansen att bli nominerad till Folkspel och SISU:s utbildningsprogrammet Eldsjäl 2.0, som nu söker nya eldsjälar för framtidens ledarskap.

Under ett antal fysiska och digitala träffar, får du dela erfarenheter tillsammans med andra unga ledare inom olika idrottsförbund, information från föreläsare i olika teman, ett mentorsnätverk för att stärka ditt ledarskap och våga förverkliga idéer för att utveckla en verksamhet och ett minne för livet. Med i ansökan tar du upp ett projekt som du eller din förening vill jobba med.

Ansökan skickas till nina.loow@gymnastik.se senast 1 juni.

Läs mer om Eldsjäl 2.0 här Pdf, 3 MB.

Publicerad: 2022-04-13

UPPTÄCK MER