Gymnastikförbundet söker projektledare

Vit text på lila bakgrund: Kom och jobba med det bästa som finns - Gymnastikförbuyndet rekryterar

Nu förlänger vi ansökningstiden till tjänsten som projektledare. Är det något för dig eller någon du känner? Sök senast den 5 augusti.

Vill du bidra till långsiktig sportslig utveckling inom Svensk Gymnastik? Har du erfarenhet av projektledning och inspireras av att arbeta processrelaterat? Är du driven, lösningsorienterad och har förmågan att lyssna och skapa goda relationer? Då är det här jobbet för dig.

I rollen som projektledare kommer du att ansvara för framtagning av disciplinspecifika verksamhetsplaner och parallellt säkerställa att det blir en levande process i hela organisationen. Frågor som ”vad behöver förändras för att disciplinen ska växa och kvaliteten höjas” ska besvaras. Som en grund för arbetet ligger tidigare utvecklingsinsatser, statistik, workshops, kommittéarbeten etc som gör att det finns en bra utgångspunkt.

Läs mer om tjänsten som projektledare på Gymnastikförbundet här. Pdf, 284 kB.

Publicerad: 2022-07-14

UPPTÄCK MER