Ledarstipendium till Tiina Kuhlström Nacka GF

En bild

I samband med Städa Sveriges årsmöte tilldelades Tiina Kuhlström från Nacka GF ett ledarstipendium!

Vd Mats Wesslén och ordförande Bengt Jönsson delade ut priset med följande motivering:

”Tiina är en stor profil inom sin förening. En ansvarig ledare för en stor grupp där hon verkar dra i de allra flesta trådar och ytterligare några. Tiina är enastående på att få alla att ställa upp och därtill entusiasmera medlemmar när det är städningar. Förutom ett stort miljöintresse och väldigt mycket städning så har Tiina bidragit till utvecklingsfrågor i Städa Sveriges verksamhet i Nackaområdet. Tiina är trevlig, tillmötesgående, ordningsam och har ett bultande föreningshjärta. Helt enkelt en toppenbra föreningsledare. Den här sortens föreningsledare som idrotts-Sverige bygger på.”

Tiina Kuhlström från Nacka GF tilldelas Städa Sveriges ledarstipendium.

Tiina Kuhlström från Nacka GF tilldelas Städa Sveriges ledarstipendium 2022.

Publicerad: 2023-05-11

UPPTÄCK MER