Handlingar till Förbundsmötet 2022

Bildtext dags att förbereda sig.

Vill du veta vad vi ska besluta om på Förbundsmötet i Växjö 23-24 april? Förbered dig genom att läsa handlingarna.

Förbundsmötet 2022 närmar sig. Vill du veta vad vi ska besluta om? Bland annat förslag på nya stadgar, uppdaterad uppförandekod, verksamhets- och ekonomisk inriktning. Och inte minst valberedningens förslag till styrelse och juridisk nämnd!

Alla handlingar till Förbundsmötet 2022 finns publicerade här:

https://www.gymnastik.se/Omoss/motesplatser/forbundsmotet2022/

Självklart går det fortfarande att anmäla sig till att delta digitalt. Önskar du delta på plats i Växjö tillsammans med övriga ca 150 gymnastikvänner är det fortfarande möjligt att anmäla sig. Logi finns i mån av plats.

Publicerad: 2022-01-28

UPPTÄCK MER