Intresseanmälan/ansökan för internationellt läger

Den 3-9 juli genomför European Gymnastics ett träningsläger och tränarkurs i Pomigliano d’Arco, Italien, det är nu möjligt att skicka in en ansökan.

Sverige har möjlighet att skicka tio gymnaster och två ledare till träningslägret och fem ledare till ledarutbildningen, därför behöver vi begära in intresseanmälan/ansökan från de som vill delta. Deltagandet finansieras inte av Gymnastikförbundet vilket innebär att du som ledare behöver komma överens med din förening kring hur finansiering ska gå till. Intresseanmälan/anmälan är bindande och lägret kostar 510 EUR/per person och kursen kostar 530 EUR/per person.

Sista dagen för att skicka in en intresseanmälan/ansökan till aerobic@gymnastik.se är söndag den 7 maj. Märk mailet "EG-läger Italien" och bifoga ifylld blankett Pdf, 230 kB..

I de fall deltagande beviljas kommer mer detaljer att hämtas in för att kunna göra bokningen.

Läs mer om lägret här Pdf, 389 kB..

Publicerad: 2023-05-02

UPPTÄCK MER

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer