Domare

Domarinformation

Internationella domare

Alex Frejemark

alex@frivolten.com

Herrljunga

Jenny Magnusson

jenny.magnusson@gymnastik.se

Uppsala

Jenny Söderlund

jenny.soderlund@gymnastik.se

Märsta

Maddis Stjernberg

mstjernberg@hotmail.com

Upplands Väsby

Mats Göranson

mats.go@telia.com

Göteborg

Ulf Andersson

ulf.andersson@gymnastik.se

Uppsala



Förbundsdomare (FD)

Anna Henning

annahenning9@gmail.com

Mölnlycke

Anna Redman

mikred01@gmail.com

Lidköping

Adam Dahlstedt

adamdahlstedt@outlook.com

Karlskrona

Albin Ekenberg

albin.ekenberg@hotmail.com

Klippan

Calle Artursson

carl-magnus.arthursson@hkscan.com

Lidköping

Camilla Källberg

camilla.kallberg@gmail.com

Åstorp

Einar Utbo

einar_utbo@hotmail.com

Lidköping

Hilde Bakken

hilde.bakken@perstorp.com

Klippan

Ida Hedström

ida@frivolten.com

Herrljunga

Jeanette Vinberg

jeanette.winberg@telia.com

Åkersberga

Johan Andersson

johan_vftk@live.com

Göteborg

Johan Skoglund

skogis033@gmail.com

Borås

Joris Schaltegger

joris.schaltegger@bluewin.ch

Stockholm

Louise Mårtensson

2003.lom@gmail.com

Göteborg

Maja Schibrach

majaschibrach@gmail.com

Hyllinge

Magnus Berg

magnus.berg@telia.com

Klippan

Marcus Oledal

marcus.oledal@gmail.com

Göteborg

Markus Koppari

markus.koppari@gmail.com

Stockholm

Martin von Stedingk

martinvonstedingk@gmail.com

Åkerberga

Mattias Grönblad

mattiasgronblad@hotmail.com

Gävle

Moa Torstensson

moat99@hotmail.com

Eslöv

Oscar Smith

trampoline.swe91@gmail.com

Lidköping

Patrik Strömbom

pokpen@gmail.com

Borås

Paul Andersson

paul_andersson@live.se

Göteborg

Paula Nordöen

paula.nordoen@gmail.com

Mölnlycke

Pernilla Nyberg

nilla_santesson@hotmail.com

Upplands Väsby

Philip Mårtensson

2001.phm@gmail.com

Göteborg

Rasmus Malkvist

rasmus.malmkvist87@live.se

Stehag

Rustan Jarnesand

rustan@hondamc.com

Mölnlycke

Sara Kvant

sarakvant@hotmail.com

Lidköping

Thomas Eriksson

thomas@odbo.se

Herrljunga

Tony Kjellén

tokjese@gmail.com

Källby

Ulf Klevell

u.klevell@telia.com

Göteborg

Veronica Bengtsson

veronica@studiovera.se

Örebro

Regionsdomare

Alva Nyberg

alva.nyberg@live.se

Upplands Väsby

Amanda Lindgren

amandalindgren04@gmail.com

Mölnlycke

Anderas Edhammer

aedhammer@gmail.com

Lidköping

Annika Fjelkner

Annika.fjelkner@harryda.se

Mölnlycke

Camilla Niva

camillaniva@gmail.com

Stockholm

Carina Kubacki

carina.e.kubacki@gmail.com

Mölnlycke

Carl-Magnus Arthustsson

carl-magnus.arthursson@hkscan.com

Lidköping

Cecilia Johansson

cecilia.johansson@seacon.se

Göteborg

Cleas Nuberg

worldclaes@hotmail.com

Upplands Väsby

Daniel Seavers

daniel.seavers@sweco.se

Stockholm

Emelie Andersson

emelie2008@live.com

Göteborg

Emma Carlsson

carlssonemma@hotmail.com

Borås

Emma Persson

emma.persson02@hotmail.com

Lidköping

Felicia Ottosson

felicia.ottosson@hotmail.com

Uppsala

Felix Sagré

felix.sagre@outlook.com

Herrljunga

Filip Klevell

f.klevell@telia.com

Göteborg

Frida Jeppsson

fridajeppssons@hotmail.com

Upplands Väsby

Hanna Andersson

hanna.andersson.linnea@gmail.com

Klippan

Hadsan Hassan

hadsan7@gmail.com

Stehag

Helene Drougge

helene.drougge@gmail.com

Lidköping

Helena Hernelind

helena.hernelind@gmail.com

Borås

Helene Mårtensson

1975.hm@gmail.com

Göteborg

Ida Sehlstedt

ida.sehlstedt@icloud.com

Herrljunga

Jacob Ritari

jacob.ritari@gmail.com

Herljunga

Jane Johansson

jane_angelie@hotmail.com

Kvidinge

Janisa Johansson

janisasmobil@icloud.com

Kvidinge

Jenny Holmer

jenny.m.holmer@gmail.com

Stockholm

Johan Börjesson

bojobo.69@gmail.com

Herrljunga

Johan Magnusson

joma0401@hotmail.com

Stehag

Karin Holmquist Bruno

karin.holmquist@binomen.se

Klippan

Karin Rystedt

karin.rydstedt@regiongavleborg.se

Gävle

Lasse Fältman

lars.faltman@telia.com

Uppsala

Lena Mattsson

lena.mattsson@hotmail.com

Lidköping

Linda Olsson

simbaron@hotmail.com

Lidköping

Linnea Eng

linnea.eng@hotmail.com

Gävle

Linnea Ågren

karinlinnea@msn.com

Åkersberga

Liv Samheim

liv_olsen@hotmail.com

Upplands Väsby

Louise Nordenberg

louise.nordenberg@gymnastik.se

Uppsala

Malin Ekenberg

malin.ekenberg@gmail.com

Klippan

Magnus Berg

magnus.berg@telia.com

Klippan

Magnus Lundahl

magnuslundahl19@gmail.com

Klippan

Marie Engholm

marie.engholm@gmail.com

Mölnlycke

Marlene Olsson

marre_gavle@hotmail.com

Gävle

Matilda Larsson

matilda.larsson.gbg@gmail.com

Göteborg

Matilda Bragde Pettersson

matildabp@gmail.com

Göteborg

Mattias Holmer

mattias.holmer@bshg.com

Stockholm

Maya Bonde

maya.bonde@icloud.com

Upplads Väsby

Mikael Lundblad

mikael.lundblad@sandvik.com

Gävle

Nora Nyhuus

noranyhuus@live.se

Klippan

Olivia Lundstedt

lundstedtolivia@gmail.com

Mölnlycke

Petter Wedberg

drum.w@hotmail.com

Alingsås

Pelle Tingelöf

pelle.tingelof@hotmail.com

Gävle

Philip Åkerman

sophia.akerman4@gmail.com

Ekerö

Pia Lind

engdam@hotmail.com

Klippan

Rikard Jochnick

rikard@elcompagniet.se

Göteborg

Ronny Tullgren

rontul@icloud.com

Klippan

Samantha Booth

samanthabooth1@hotmail.com

Malmö

Sara Kvant

sara.kvant@hotmail.com

Lidköping

Sara Nilsson

aras_nosslin87@hotmail.com

Uppsala

Sicci Heijmer

sicci.heijmer@gmail.com

Upplands Väsby

Silvia Persson

sylviakpersson@gmail.com

Lidköping

Simon Larsson

larsson_underline@hotmail.com

Herrljunga

Sofia Stjernlöf

sofia.stjernlof@hotmail.com

Gävle

Sofie Hellsing

sofie@uvgk.nu

Upplands Väsby

Susanne Leinax

sleinax@gmail.com

Bålsta

Terese Skärvagen

terese.skarvagen@hotmail.com

Stockholm

Thérèse Nordfors

therese.nordfors@tele2.se

Upplands Väsby

Thomas Petersen

mrthompa81@hotmail.com

Åstorp

Tia Lindbäck

tia_groth@hotmail.com

Bålsta

Timoteus Karlsson

timothykarlsson@hotmail.com

Lidköping

Tobias Dircks

tobias.dircks@gmail.com

Västra Frölunda

Tommy Nordfors

tn_86@hotmail.com

Upplands Väsby

Trude Nyhuus

trudenyhuus@hotmail.com

Klippan

Ulf Pettersson

uffens@hotmail.com

Borås


DOMARROLLER INOM TRAMPOLIN OCH DMT

Internationell domare

  1. Föreslås av Gymnastikförbundet
  2. Godkännes av FIG, European Gymnastics eller IJRU efter interkontinental, kontinental eller internationell domarkurs

Nationell/förbundsdomare

  1. Föreslås av Gymnastikförbundet nationellt, Gymnastikförbundet regionalt, förening eller kommitté
  2. Godkännes av Gymnastikförbundet nationellt efter genomgången nationell förbundsdomarkurs

Regionsdomare

  1. Föreslås av Gymnastikförbundet regionalt eller förening
  2. Godkännes av Gymnastikförbundet regionalt efter genomgången regionsdomarkurs.

Föreningsdomare

  1. Föreslås av förening
  2. Godkännes av föreningen/Gymnastkförbundet regionalt efter speciella kurser

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer