Uppdaterade tävlingsbestämmelser, arrangörsreglemente och redskapsreglemente

Gymnastikförbundet har under senaste veckorna arbetat med att uppdatera tävlingsbestämmelser, arrangörsreglemente och redskapsreglemente inför 2023. De nya uppdaterade reglementen är nu klara och du hittar de under fliken regler.

På grund av ett fåtal tryckfel i tävlingsbestämmelserna 2023 i filen som publicerades tidigare i veckan finns nu en ny versionsuppdatering på webben. Filen i sig kommer inte uppdateras med nytt versionnummer i detta läge. Utan det är datumuppdatering på fliken för tävlingsbestämmelserna som gäller. Gymnastikförbundet uppmanar därför dig som ledare och domare att alltid hämta den senaste versionen för att vara säker på att du har rätt version från gymnastik.se/verksamheter/truppgymnastik/regler/tavlingsbestammelser.

Publicerad: 2023-01-02

UPPTÄCK MER