Viktig information inför nationella tävlingar 2024!

Från och med VT24 kommer all information inför nationella tävlingar att publiceras i det nya tävlingsanmälningssystemet.

Under hösten 2023 lanserade Svenska Gymnastikförbundet ett nytt tävlingsanmälningssystem (TA), med visionen att skapa en plattform där vi samlar alla tävlingar för Svensk Gymnastik. Från och med vårterminen 2024 kommer all information som går ut inför nationella tävlingar att endast publiceras under respektive tävling i tävlingsanmälningssystemet och inte längre här på hemsidan som en nyhet. Detta gäller inbjudningar, PM, startlistor etc. Information kring streaming och resultat kommer fortsatt publiceras här på hemsidan.

För att komma till tävlingarna KLICKA HÄR!

För frågor gällande tävlingar kontakta: hopprep@gymnastik.se

Information om tävlingsanmälningssystemet

För frågor gällande tävlingsanmälningssystemet (TA) kontakta: tavlingsanmalan@gymnastik.se

Publicerad: 2024-02-22

UPPTÄCK MER