Juniorläger i Eskilstuna, 2-3 dec

I början av december genomför landslaget i kvinnlig artistisk gymnastik ett juniorläger i Eskilstuna. Har er förening en gymnast som ni ser uppfyller nivå för uttagningskriterier till juniorgruppen, läs mer här!

Den 2-3 december genomförs ett juniorläger i Vilstahallen, Eskilstuna. Under lägret medverkar gymnaster i juniorlandslaget och juiniorgruppen. Har er förening en gymnast som ni ser uppfyller nivå för uttagningskriterier (de som gäller för 2022) till juiniorgruppen? I så fall välkomnas en skriftlig nominering/ansökan till förbundskapten, Helena Andersson Melander av huvudtränare alternativt av sportchefen i din förening till varför ni anser att gymnasten bör få delta på detta läger.

Kontaktuppgifter till förbundskapten: helena.melander@gymnastik.se

Klicka här för att komma till uttagningskriterierna!

Publicerad: 2022-09-30

UPPTÄCK MER

Våra huvudsponsorer

Våra sponsorer