PM1: SM-veckan

En bild

Mellan den 27 juni och 2 juli arrangeras sommarens SM-vecka i Umeå, den 27-29 juni genomförs SM och JSM i manlig och kvinnlig artistisk gymnastik. Här kan du ta del av PM1, preliminärt tidsschema samt säkra din biljett till SM-veckan.

PM1: SM-veckan Pdf, 718 kB.
Preliminärt tidsschema Pdf, 91 kB.
Lottad startordning Pdf, 102 kB.

Den artistiska gymnastiken avgörs i mitten av veckan med mångkamp onsdagen den 28 juni (livestreamas via Gympabubblan Play) och grenfinaler torsdagen den 29 juni. Grenfinalerna kommer att sändas i SVT. Säkra din biljett till SM och JSM i manlig och kvinnlig artistisk gymnastik här. Biljetterna är onumrerade och det kommer att finnas sektioner med gratis inträde i mån av plats.

Mer info om SM-veckan 2023 finns på vår mästerskapssida.


Publicerad: 2023-05-17

UPPTÄCK MER