Välkommen på Webbinarium 20:e juni

- Gym for Life Challenge Sverige, Uppsala 2023

-Eurogym 2024, Bodö

Uppvisning

Den 18 november 2023 anordnas andra upplagan av Gym for Life Challenge Sverige i Uppsala för gymnaster inom gymnastikens alla olika discipliner samlade på samma arena, från 12 år och uppåt! En färgsprakande, publikvänlig show där alla framträdanden får feedback från experter inom olika genrer inom gymnastiken.

  • Vad är Gym for Life Challenge och varför ska vi med på detta?


Mellan 13-18 juli, 2024 anordnar Europas kulturhuvudstad, Bodö, European Gym for Life Challenge (EGFL) samt Eurogym. EGFL riktar sig till alla åldrar från 12 år och uppåt, och Eurogym för alla ungdomar mellan 12-18 år. En fullspäckad gymnastikvecka med uppvisningar, workshops, kvällsaktiviteter, utflykter där minnen och kontakter med andra gymnastikfantaster skapas för livet!

  • Presentation om EGFL och Eurogym samt möjlighet att ställa frågor!


Välkommen att anmäla dig till detta kostnadsfria informations-webbinarium!

Dag: Tisdag 20:e juni

Tid: Klockan 19.30-21.00

Länk: Teams-länk

Fyll i din anmälan här

Publicerad: 2023-05-23

UPPTÄCK MER