Digital workshop 13 februari

En bild

Uppvisningskommittéen bjuder in till digital workshop för alla som är intresserade av uppvisningsgymnastik den 13 februari 18-19 via Teams.

Uppvisningkommittén välkomnar föreningsrepresentanter och regionsanställda för att ha en workshop kring uppvisningsverksamhet. Fokus på workshopen kommer vara att bredda nätverk, inspirera samt fortsatt utveckling för verksamheten.

När? Den 13 februari klockan 18.00-19.00.
Var? Teams. Du ansluter till mötet via Teamslänken: Klicka här för att ansluta till mötet.

Förberedelse?
För att få ett så bra innehåll till workshopen vill vi ha din input. Input på vad just du ser för behov och hur uppvisningsgymnastik ser ut i din förening eller region utifrån ditt perspektiv. Vi hoppas det utifrån era gemensamma inspel att det blir ett givande tillfälle att prata om uppvisningsgymnastiks nuläge och utveckling framåt. För att ge din input, svara på ett par frågor via denna länk. Senast 10 februari.

Frågor? Kontakta Johanna Gringmann.

Johanna Gringmann

Koordinator

Publicerad: 2024-01-26

UPPTÄCK MER