Vill du gå Coaches Course i november?

Nu har du möjlighet att skicka in din intresseanmälan för Coaches Course som arrangeras av European Gymnastics den 12-17 november i Marbella.

Föreläsare är bland annat Elena Aliprandi, Beatriz Brito, Siyana Vasileva och Tatiana Yancheva. Observera att kursen genomförs på engelska.

Du hittar mer information i inbjudan. Pdf, 431 kB.

Observera att anmälan till kursen går via Gymnastikförbundet. Anmälan är bindande och du själv/föreningen står för alla omkostnader som kursavgift och resa. Krav för att vi ska anmäla dig som deltagare är att du:

  • Genomfört Rytmisk gymnastik A med godkänt resultat/konverterat från steg 1
  • Var med på utbildningshelgen för RG-tränare HT22
  • Var med på dagen om stretch och rörlighet för RG VT23

Svensk Gymnastik har möjlighet att nyttja tre platser. Vid fler intresseansökningar än så har tävlingskommittén för rytmisk gymnastik rätt att välja ut deltagare, där individer med uppdrag för Gymnastikförbundet har förtur - med möjlighet att sprida kunskapen vidare till flera.

Vi behöver din intresseanmälan till rg@gymnastik.se senast torsdagen den 5 oktober. Vänligen ange referens Louise i ditt mail.

Publicerad: 2023-08-30

UPPTÄCK MER