Startar: 23/10 9:00

Slutar: 10/08 15:30

Utbildningshelg för tränare inom rytmisk gymnastik (endast söndag)

Välkommen till en utbildningsdag för dig som är tränare/ledare inom verksamheten för rytmisk gymnastik!

Som ett led i den utbildningsinsats som riktar sig mot verksamheten i rytmisk gymnastik så inbjuds du till en utbildningsdag med fokus på ledarskapsutveckling för en långsiktig och hållbar tränings- och tävlingsmiljö inom rytmisk gymnastik.

Denna anmälan gäller för dig som endast vill delta på söndagen. Dag två, spinner vidare på ett sunt ledarskap där ämnen som träningslära, stretch och nutrition kommer vara i fokus.

Mer detaljerad information om innehåll samt förberedelser finns att läsa i inbjudan. Det är viktigt att du har koll på vilka förberedelser som gäller för att kunna delta under helgen. I inbjudan kan du även läsa hur föreningen kan söka ekonomiskt stöd genom att söka återstartsstöd för kostnader gällande utbildningshelgen.

Vi ses!

Datum:
2022-10-23

Kurstillfällen:
2022-10-23 09:00 - 15:30

Plats
Stockholm, Skanstull

Boende:
Bokas separat av deltagaren.

Förtäring:
Fika och lunch ingår.

Kostnad
800 SEK

Kostnadsbeskrivning
Kursavgift, lunch och fika.

Kontaktperson
Therese Flemström och Karin Tholin

Kontaktuppgifter
utbildning@gymnastik.se