Intresserad av att leda landslaget i rytmisk gymnastik?

En bild

Gymnastikförbundet söker dig som är intresserad av att leda och skapa de bästa förutsättningarna för gymnasterna i landslaget så att de kan utvecklas och prestera som bäst! Är du den vi söker?

Uppdraget som förbundskapten är placerat under Gymnastikförbundets landslagschef och kommer att ha administrativt stöd av elit och landslagsavdelningen. Förbundskapten utgör primär ledning och kontakt för övriga resurser kopplade till landslaget i rytmisk gymnastik.

Uppdraget är ett arvoderat uppdrag under perioden 2024-2026.

Låter det intressant?

Vi ser fram emot din ansökan som ska innehålla: personligt brev, CV och kontaktuppgifter. Ansökan skickas till Jimmy Ekstedt senast den 30 juni, skriv ”Ansökan förbundskapten RG” i rubrikraden. Urval och intervjuer sker löpande så ansök gärna så snart som möjligt då rollen kan tillsättas innan sista ansökningsdatum. Målet är att rollen som förbundskapten är tilllsatt 31 oktober.

Läs mer om rollen här Pdf, 217 kB.

Publicerad: 2023-05-09

UPPTÄCK MER