Nya kurser inom trampolin och DMT

En bild

Utbildningsprojektet jobbar för fullt med att ta fram de nya utbildningarna inom Trampolin och DMT som kommer lanseras i augusti nästa år. Under två dagar i vecka 48 stod filmdagar på schemat.

I en trampolinhall i Österåker pågår filminspelningar för det som ska komma att bli en del av kursmaterialet till kurserna Trampolin och DMT A och B. Det är höga hopp och full koncentration som råder. Tillsammans med fotografen gör produktionsledaren, delar från expertgruppen och film och fotoansvarig allt för att det minutiösa schemat ska flyta på bra.

Under hösten har det varit mycket jobb med att ta fram manus till kurserna. Det har skrivits, bearbetats och diskuterats en hel del tillsammans med expertgruppen. Förhoppningen är att under kommande månad kunna landa och få ihop materialen så att A och B kursen kan bli klara.

Senare i vinter kommer expertgruppen jobba vidare med de två resterande kurserna; C och D som blir fortsättningskurserna i utbildningsstegen.

Håll utkik på webben för mer information om de kommande kurserna Trampolin och DMT A-D.

Publicerad: 2023-11-30

UPPTÄCK MER